V dňoch 8. – 10. Júna 2011 sa obec Dohňany stala po druhý krát dejiskom medzinárodných cyklistických pretekov s názvom „Karpatský pretek kuriérov  2011“ ktorého sa zúčastnili mužskí pretekári európskych krajín v kategórii do 23 rokov. Pretek zaradený do kalendára Medzinárodnej cyklistickej federácie v kategórii 2.2 celkovo pozostával zo štyroch etáp a prológu. Prológ, ktorý sa jazdil formou časovky jednotlivcov sa konal v stredu 8. júna 2011. Pretekári absolvovali 2km okruh centrom obce Dohňany. Na štartovú čiaru sa postavilo presne 100 pretekárov z 19 európskych tímov (zo Slovenska, Poľska, Českej republiky, Litvy,  Bieloruska, Bulharska, Holendska, Belgicka a Španielska.)

Vo štvrtok 9. júna už čakala pretekárov ťažšia úloha, ktorou bolo absolvovanie náročnej 128 kilometrovej etapy Dohňany – Dohňany. Divácky asi najzaujímavejším a pre zúčastnených pretekárov určite najnáročnejším úsekom uvedenej etapy bol výstup z obce Červený Kameň do obce Vršatecké Podhradie s prevýšením úctyhodných takmer 300 metrov na úseku približne 5 kilometrov. Etapa ďalej pokračovala po obce Nemšová a Zamarovce a unavených cyklistov naviedla späť do obce Dohňany. O náročnosti I. etapy Karpatského preteku kuriérov svedčí i skutočnosť, že do cieľa došlo z pôvodných 100 pretekárov len 87 najzdatnejších z nich.

Na odpočinok sa pretekári nemohli tešiť ani v nasledujúcich dňoch. V piatok 10. júna sa cyklistický pelotón presunul z obce Dohňany do obce Stará Bystrica. Táto II. etapa preteku merala 127km. V porovnaní s predchádzajúcou etapou nebola o nič jednoduchšia. Tvorcovia trate spestrili pretekárom a ostatným členom pelotónu chvíľky strávené na bicykli náročnými ale za to krásnymi výstupmi na Makov či Semeteš. Po druhej etape do cieľa dorazilo 81 pretekárov. Cieľ etapy bol situovaný v upravenom centre obce Stará Bystrica pred budovou krásneho Slovenského orloja. Obec Stará Bystrica bola poslednou obcou na území Slovenskej republiky, ktorou viedol tohtoročný Karpatský pretek kuriérov. Zo Starej Bystrice sa cyklistický pelotón presunul do susednej Poľskej republiky kde nasledovali ďalšie dve etapy preteku. Dňa 11. júna to bola etapa Jablonka - Zakliczyn v dĺžke 126km a záverečná IV. etapa viedla z mesta Radlow do mesta Gorlice s najväčšou dĺžkou celého preteku - 140 km.
Podľa finálnych výsledkov pretek dokončilo 70 pretekárov z pôvodných 100. Svoju suverenitu potvrdili predovšetkým jazdci tímu GKS Cartusia Kartuzy z Poľska. V celkovej klasifikácii preteku sa na prvých piatich priečkach umiestnili:
1. Pawel Bernas (Pol) Kellys GKS Cartusia Kartuzy
2. Pawel Poljanski (Pol) Kellys GKS Cartusia Kartuzy
3. Jaroslaw Kowalczyk (Pol) Kellys GKS Cartusia Kartuzy
4. Tijmen Eising (Ned) Sunweb – Revor
5. Piotr Kirpsza (Pol) Aktio Group Mostostal Pulawy
Najlepším tímom preteku sa ako inak stal tím Kellys GKS Cartusia Kartuzy z Poľska, za ním nasledoval poľský tím TKK Pacific Torun a tretiu priečku získal belgický tím Sunweb – Revor .