Milovníkov tradičných remesiel pozývame do zrekonštruovaného Dujkovho mlyna v našej obci. Dujkov mlyn bol postavený v roku 1936 na elektrický pohon, pričom elektrickú energiu vyrábali Francisciho turbíny. Je situovaný hneď vedľa medzištátnej cesty prvej triedy I/49 vedúcej do Českej republiky.

Jeho rekonštrukciou a technickým zhodnotením pôvodných prvkov vznikol priestor na oboznámenie sa s mlynárstvom, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou života v našej krajine. Vďaka vybudovaniu remeselného dvora v bezprostrednej blízkosti mlyna je možné organizovanie rôznych podujatí zameraných na podporu tradičných remesiel, priblíženie manuálnej práce návštevníkom všetkých vekových kategórií.

Otváracie hodiny:

Prehliadku Dujkovho mlyna je možné dohodnúť len na základe telefonickej dohody so sprievodcom.

Ponúkame možnosť rezervácie prehliadok mimo uvedených otváracích hodín na tel. čísle OcÚ Dohňany 042/4450912, alebo na tel. čísle 0911 747 438


Viac informácií uvádzame na letáku, ktorý si môžete pozrieť po kliknutí na nižšie priložené obrázky.

Dujkov mlyn skladacka str. 1

Dujkov_mlyn_skladacka_str._2.jpg

Rekonštrukcia historických mlynov v prihraničných obciach Dohňany a Mikulůvka
Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česka republika 2007 – 2013.

Logo.OPCSLogo-EU

 

 

Zdieľať

Podujatia

Žiadne udalosti

Anketa

Páčia sa vám nové www stránky obce?

Áno - 60.9%
Nie - 39.1%

Počet hlasov: 23
Hlasovanie bolo ukončené o: august 31, 2013
Go to top