ieľom zachovať kultúrne tradície a poukázať na bohatú históriu a špecifiká nášho kraja bola v našej obci zrekonštruovaná schátralá budova kultúrneho domu a to vďaka fondom Európskej únie, konkrétne Programu cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007 - 2013.

Od decembra roku 2010 sa tak naša obec môže popýšiť ďalším kultúrnym ale i turistickým cieľom – Domom kultúrnych tradícií, ktorý sa nachádza priamo v centre obce. A čo konkrétne môžete v Dome kultúrnych tradícií vidieť?

Návštevníci  počas svojej návštevy môžu spoznať tradičné prvky folklóru,  života s bližším zameraním na tradičné ľudové kroje v regiónoch Púchovskej doliny a Hornolidečska. Okrem ukážky jednotlivých krojov je možné vidieť rôzne dokumenty, historické fotografie približujúce bohatú históriu a špecifiká spomenutých oblastí.
Súčasťou Domu kultúrnych tradícií je tiež javisko spolu s hľadiskom, ktorého využitie bude spočívať v organizovaní rôznych folklórnych festivalov, divadelných predstavení a prezentácií obyvateľov pohraničných regiónov.

Otváracie hodiny:

utorok 15:00 - 19:00

štvrtok 15:00 - 19:00

Ponúkame možnosť rezervácie prehliadok mimo uvedených otváracích hodín na tel. čísle OcÚ Dohňany 042/4450912, 0911 747 438

Viac informácií a zaujímavé fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na obrázky nižšie.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

DKT skladacka str.1

DKT_skladacka_str._2.jpg

Rozvoj kultúrnej infraštruktúry – Dom kultúrnych tradícií
Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česka republika 2007 – 2013.

 Logo-EU Logo.OPCS.JPG

 

 

Zdieľať

Podujatia

Žiadne udalosti

Anketa

Páčia sa vám nové www stránky obce?

Áno - 60.9%
Nie - 39.1%

Počet hlasov: 23
Hlasovanie bolo ukončené o: august 31, 2013
Go to top