Pozývame Vás na turistickú prechádzku po náučnom chodníku „Tri skaly“, ktorý sa nachádza v lokalite obce Dohňany, z juhozápadnej strany, v oblasti pohoria Biele Karpaty. Je vhodný pre peších turistov, ale i cyklistov či bežkárov.
Náučný chodník vedie po spevnených cestách k drevenej rozhľadni na kopci „Tlstá hora“ (651 m n.m.) a k trom skalným útvarom: Lazovská skala, Čertova skala a skala Vieska. Jeho celková dĺžka je 13 km.


Naucny-chodnik-Tri_skaly-schema.jpg
Pre zväčšenie mapy kliknite na obrázok


Návštevníkom sú k dispozícií 4 drevené zastrešené posedy, na ktorých je možné si odpočinúť a občerstviť sa. Na zastaveniach vyznačených na mape chodníka sú inštalované informačné tabule, ktoré oboznámia návštevníkov o historických a prírodných zaujímavostiach spätých s danou lokalitou.

Viac informácií a zaujímavé fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na obrázky nižšie.

                        skladacka-rozhladna1       skladacka-rozhladna2

 

 

Logo-EU.gif


Rozhľadňa Púchovskej doliny je od roku 2010 zaradená medzi turistické známkové miesta v SR. Turistickú známku je možné si zakúpiť v Česko-slovenskom regionálnom informačnom a spoločenskom centre v obci Dohňany v pracovných dňoch v čase 8:00 - 16:00 hod., prípadne v Penzióne pri lipe, ktorý sa nachádza v obci Dohňany.

Rozhľadňa Púchovskej doliny:

Na jej postavenie bolo spotrebovaných približne 60 kubíkov dreva a 35 m kubických betónu. Hlavné piliere tvoria nosné zdvojené stĺpy z guľatiny – smrekovec opadavý . Jej základy sú ukotvené v hĺbke 3 m. Rozhľadňa sa smerom k vrcholu zužuje a je členená na 6 poschodí.  Z posledného poschodia možno za pekného počasia vidieť Javorníky, Kysucké vrchy, Vrátnu
s Martinskými hoľami, pohoria Malá Fatra, Kľak a Strážovské vrchy.

Doporučujeme pozrieť si niekoľko fotografii v sekcii Fotogaléria.

Náučný chodník a drevená rozhľadňa boli vybudované v rámci projektu s názvom „Rozhledny Hornolidečska a Púchovské doliny na kótách 651 m.n.m.“

Projekt bol úspešný v rámci Operačného programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007-2013
Vedúci partner projektu:  Sdružení obcí Hornolidečska (ČR)
Hlavný cezhraničný partner:  Obec Dohňany (SR)
Ďalší partneri:  Obec Jasenná (ČR), Obec Seninka (ČR), Obec Mestečko (SR)

Medzi výstupy projektu patria:
- vybudovanie drevenej rozhľadne s výškou 21,50 m vo výške 651 m.n.m. a vyznačenie náučného chodníka vedúceho k rozhľadni a k trom skalám v okolí obce Dohňany s dĺžkou 13 km.
- vyznačenie náučného chodníka v dĺžke 4 km s 9 zastaveniami v obci Mestečko.
 - vybudovanie rozhľadne v obci Seninka (ČR) v nadmorskej výške 651 m.n.m. a prístupovej komunikácie (www.seninka.cz)
- vybudovanie náučného chodníka o dĺžke približne 35 km s osadením informačných tabúl a stojanov v regióne Hornolidečska.

 

Logo.OPCS.JPG

 

Zdieľať

Podujatia

Žiadne udalosti

Anketa

Páčia sa vám nové www stránky obce?

Áno - 60.9%
Nie - 39.1%

Počet hlasov: 23
Hlasovanie bolo ukončené o: august 31, 2013
Go to top